Co warto zjeść po treningu?

W życiu sportowca ważne są dwie kwestie: trening i dobre jedzenie. To ostatnie nie oznacza oczywiście konieczności wchłaniania nieskończonej liczby kalorii, lecz raczej dążenie do regeneracji organizmu po wysiłku. Poznaj najlepsze posiłki po treningu i sprawdź, jak mogą one odmienić Twoje życie!

Posiłek a zdrowa sylwetka

Dlaczego posiłek po treningu jest taki ważny? Odpowiedź jest prosta: dzięki niemu łatwiej zregenerować tkankę mięśniową. Nie jest tajemnicą, że w trakcie wysiłku organizm spala nie tylko węglowodany i tłuszcze, ale również białka. Te ostatnie wchodzą w skład ludzkich mięśni, a to oznacza ryzyko znacznego spowolnienia ich wzrostu. Dlatego posiłek po treningu powinien być przede wszystkim bogaty w białka, ale i w węglowodany. I właśnie dlatego w niektórych sytuacjach warto go podzielić na dwie części, to jest część węglowodanową i klasyczny, bogaty w białko posiłek.

Co za dużo, to nie zdrowo

Tuż po treningu warto zaopatrzyć się w solidną, energetyczną “bombę” z węglowodanów. W tym celu można spożyć np. shake’a owocowego, jogurt pitny, albo zjeść banana. Zaletą tego ostatniego jest m.in. to, że zawiera on w swym składzie dużą ilość cukrów prostych. Jeśli trening odbywał się wieczorem, warto godzinę później zjeść kolację w postaci stałej. Jeśli zaś trening odbywał się bardzo późno i zwyczajnie nie masz już siły, by wchłonąć węglowodany, odczekać godzinę, zjeść kolację i odczekać kolejną godzinę do snu, warto skorzystać z gotowych produktów płynnych.

Hellodieta catering dietetyczny zestaw Hello Trening

Dieta Hello Trening

Konkretne dania, konkretne możliwości

Odpowiedź na pytanie co zjeść po treningu zależy przede wszystkim od rodzaju posiłku. Jednym ze składników diety, na który warto postawić, jest m.in. wołowina. Nie zawiera ona dużo węglowodanów, lecz jest raczej bardzo bogatym źródłem powoli spalających się w cyklu biologicznym białek. Alternatywą dla skądinąd ciężkostrawnego mięsa może być tuńczyk i pieczywo pełnoziarniste. Ich zaletą jest to, że w zasadzie są one odrębnym daniem i nie trzeba dużo czasu, by je przygotować. Organizm można też zregenerować za pomocą m.in. wysokobiałkowych płatków owsianych. Produkt ten jest bardzo łatwo dostępny. Co więcej, można go połączyć z innym, bogatym w białko produktem, czyli mlekiem. Alternatywą dla mleka może być np. odżywka białkowa. 

Podsumowując, posiłek po treningu powinien być przede wszystkim dostosowany do pory, codziennej aktywności, ale też do tego, co chce się osiągnąć w trakcie treningu. Dlatego tak ważne jest, aby w jego skład wchodziło przede wszystkim budujące mięśnie białko.Zgarnij 5% rabatu

Poleć nas swoim znajomym i zgarnij 5% rabatu na swoje zamówienie.
Jeden rabat 5% do jednego zamówienia. Skontaktuj się z nami w tym celu pod numerem tel.796-393-499