Catering dietetyczny – czy warto z niego korzystać?

Catering dietetyczny zalety

Wielu z nas jednomyślnie może zgodzić się ze stwierdzeniem, że przywarą dzisiejszego świata jest chroniczny brak czasu. Natłok obowiązków, ciągła praca sprawiają, że społeczeństwo odkłada na później dbanie o swoje zdrowie. Niepewny okres pandemii także uświadomił nas, że teraźniejszym priorytetem powinien być silny organizm, potrafiący stanąć do walki z ciężkim przebiegiem chorób cywilizacyjnych. 

catering dietetyczny czy sie oplaca

Zalety korzystania z cateringu dietetycznego?

Jednym z głównych filarów zdrowego stylu życia jest racjonalne odżywianie. Aby w pełni cieszyć się ze zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego konieczna jest odpowiednio zbilansowana dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych do funkcjonowania składników pokarmowych. Naprzeciw dzisiejszym problemom żywieniowym staje catering dietetyczny – branża gastronomiczna oferująca swoim klientom zestawy posiłków, które dzięki pracy wielu profesjonalistów stanowią kompleksowe źródło energii na cały dzień dla każdego dorosłego człowieka. Zaletą firmy cateringowych:

  • usługi żywieniowe
  • konsultacje dietetyczne z wykwalifikowanymi dietetykami

Jednym z takich cateringów dietetycznych oferujących zarówno smaczne, zdrowe i zbilansowane diety, jak również możliwość przeprowadzenia konsultacji dietetycznej jest catering dietetyczny Hello Dieta, wykonujący swoje usługi na terenie całego kraju m.in. w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wrocław, Katowice, Lublin, Radom i wiele innych. 

Czy warto korzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa dostarczana przez catering dietetyczny to komfortowe rozwiązanie dla każdego, kto na co dzień mierzy się z brakiem czasu na gotowanie, a jednocześnie pragnie zdrowo się odżywiać i codziennie otrzymywać pakiet kilku posiłków składających się z wachlarza różnorodnych produktów spożywczych. Jednym z  ważniejszym aspektów, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze diety pudełkowej jest smak potraw i odpowiednie ich przyrządzenie. Wybierając catering Hello Dieta klient ma pewność, że nad jakością dań czuwa jeden z najwybitniejszych polskich kucharzy wraz ze swoim zespołem.  

Catering dietetyczny czy warto?

Dlaczego cateringi dietetyczne cieszą się coraz większą popularnością – 8 najważniejszych korzyści

Niewątpliwie można zaliczyć do tego kilka korzyści przemawiających za tym, że dieta pudełkowa to jeden z lepszych wyborów żywieniowych

1. Dieta pudełkowa to przede wszystkim jest to znacząca oszczędność czasu. Klienci cateringów dietetycznych nie muszą spędzać w kuchni wielu godzin, aby przygotować posiłki dla siebie i całej rodziny. Pamiętajmy też, że codzienne przygotowywanie posiłków to nie tylko gotowanie, ale także czas poświęcony na zrobienie zakupów żywnościowych i sprzątanie.

2. Dodatkowym atutem tego rodzaju usług gastronomicznych jest bezkontaktowa dostawa zamówień. Kurier w wyznaczonym miejscu zostawia paczkę, a w dogodnym dla klienta czasie może on odebrać jedzenie i cieszyć się pożywieniem gotowym na cały dzień.

3. Należy również pamiętać, że posiłki wybrane przez klienta powinny spełniać większość jego potrzeb żywieniowych. Dieta musi być dobrana w taki sposób, aby pokrywać zapotrzebowanie na najważniejsze składniki odżywcze.

4. Istotnym aspektem jest także bezpieczeństwo produktów użytych do przygotowania dietetycznych zestawów, a także opakowań mających certyfikat zgodności z kontaktem z żywnością. To gwarantuje klientom catering dietetyczny Hello Dieta.

5. Kolejną korzyścią korzystania z diet pudełkowych jest urozmaicenie często monotonnej diety. Niekiedy zdarza się tak, że posiłki przygotowuje się na kilka dni wprzód. Tymczasem fani cateringów dietetycznych, jedząc codziennie inne potrawy, mogą poczuć się jak klienci najlepszych restauracji.

6. Idea usług cateringowych niesie za sobą także korzyści finansowe, zwłaszcza jeżeli klienci cenią sobie jakość surowców idącą w parze z codzienną różnorodnością dań.

7. Catering dietetyczny to oszczędność czasu, doskonałe rozwiązanie dla osób spędzających większość czasu poza domem, ale także i tych, którzy z różnych przyczyn nie mają możliwości sprawnego gotowania pożywnego jedzenia na co dzień.

8. Ostatnią, ale jakże istotną zaletą diet pudełkowych jest maksymalne ograniczenie marnotrawstwa żywności. Osoby korzystające z cateringu dietetycznego nie muszą martwić się o spore ilości resztek jedzenia, które mimo wszystko zawsze pojawiają się w trakcie domowego gotowania. Dodatkowo, dieta pudełkowa powinna być dopasowana w taki sposób, aby klient nauczył się szacować swoje porcje jedzenia, by w przyszłości uniknąć popełniania błędów z nadmiernym kupowaniem żywności. 

Najlepsze cateringi dietetyczne oferują konsultacje z dietetykiem

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru firmy oferującej usługi cateringowe warto jest się rozejrzeć za miejscem, które da nam pewność, że nasza dieta nie jest skomponowana przez przypadkowych ludzi, tylko specjalistów z dziedziny prawidłowego odżywiania. To da nam gwarancję, że jadłospis który zamówiliśmy ma odpowiednią kaloryczność i jest przygotowany zgodnie z zaleceniami ogólnoświatowych norm i trendów żywieniowych. Klienci cateringu dietetycznego Hello Dieta mają również pewność, że menu jest przygotowywane z sezonowych produktów, a to oznacza pełne wykorzystanie wartości odżywczych z danych surowców!

Dietetycy pracujący w branży cateringowej, to nie tylko osoby odpowiedzialne za zbilansowanie jadłospisów pod wymagane rodzaje diet i ich kaloryczności, ale to także osoby, które regularnie przeprowadzają konsultacje żywieniowe w celu jak najbardziej trafionego dobrania diety do klienta. Rozmowa z dietetykiem najczęściej przeprowadzana jest w formie telefonicznej i mailowej. W trakcie wywiadu dietetycznego specjalista pyta o wszelkie szczegóły związane z parametrami klientów (tj. aktualna masa ciała, wzrost, wiek, rodzaj i tryb pracy, aktywność fizyczna w określonym wymiarze czasowym), preferencjami żywieniowymi, oczekiwaniami względem diety, a także ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Pod uwagę dietetyk bierze wszystkie składowe, tak aby mógł on w odpowiedni sposób oszacować dzienne zapotrzebowanie na energię klienta i dobrać tym samym najlepszy z możliwych wariantów oferowanej przez catering diety. Prawidłowo dopasowany jadłospis pod względem rodzaju i jego kaloryczności jest pierwszym krokiem do sukcesu w osiągnięciu zamierzonych celów. Nieumiejętnie dobrany zestaw posiłków może skutkować odwrotnym rezultatem i pogorszeniem motywacji klientów.

Czy z cateringu dietetycznego mogą korzystać jedynie zdrowe osoby?

Rynek cateringów dietetycznych ma do zaoferowania swoim odbiorcom coraz więcej możliwości. Utarło się przekonanie, że dieta pudełkowa dowożona pod drzwi to rozwiązanie dla zdrowych, aktywnych fizycznie osób. Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach z cateringu dietetycznego mogą skorzystać osoby borykające się z chorobami dietozależnymi i w różnych stanach fizjologicznych. Oczywiście tylko wtedy, jeśli dana firma cateringowa takie usługi diet specjalistycznych oferuje. W cateringu dietetycznym Hello Dieta klienci znajdą szereg różnych wariantów jadłospisów dopasowanych do wymagań nawet najbardziej wymagających klientów. Oprócz diety klasycznej, uwzględniającej wszystkie grupy produktów spożywczych, w ofercie możemy znaleźć diety wegetariańskie oraz pescowegetariańskie (z dodatkiem ryb i owoców morza). Z bezpiecznego punktu widzenia pod kątem odpowiedniego doboru składników, z diet mogą korzystać także kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z nietolerancją glutenu i/lub laktozy, jak również klienci borykający się z problemami ze stężeniem glukozy i insuliny we krwi (np. cukrzyca, insulinooporność, zaburzenia gospodarki węglowodanowej). Swoje zamiłowanie do diet pudełkowych znajduje też wiele osób o ponadprzeciętnej aktywności fizycznej, dla których catering Hello Dieta dedykuje specjalistyczną dietę sportową, składająca się z sześciu posiłków o podwyższonej zawartości białka. 

Catering dietetyczny to wciąż nowość w branży gastronomicznej. Niemniej jednak, korzystanie z tej formy żywienia daje ogromne możliwości poprawy codziennego stylu życia. Różnorodność i jakość posiłków, oszczędność czasu, aspekt ekonomiczny i środowiskowy to tylko część zalet jakie daje nam dieta pudełkowa. Pytacie czy warto? Odpowiedź nasuwa się sama 🙂Zgarnij 5% rabatu

Poleć nas swoim znajomym i zgarnij 5% rabatu na swoje zamówienie.
Jeden rabat 5% do jednego zamówienia. Skontaktuj się z nami w tym celu pod numerem tel.796-393-499